ÄP fototoimetus • 15. veebruar 1999 kell 22:00

Riik pole valmis läbirääkimisteks NRGga

«Eesti edasine mängureeglistik tuleb paremini paika panna, kui seda on tänaseks tehtud,» kommenteeris Vare läbirääkimiste algust ühisettevõtte loomiseks Narva elektrijaamade baasil. «Meil on visioon, kuidas seda peaks tegema, aga ei ole garantiisid, et see kõik nii läheb,» hindas ta hetkeolukorda.

Vare, kes on riiklik läbirääkija NRGga, ütles et valitsuses tuleb kokku leppida, kuidas tagada korralduslik pool läbirääkimistel ja kuidas tegutseda. «On selge, et mina olen läbirääkija ja võingi rääkida NRGga, aga pole selge, kes igapäevaselt selle küsimusega tegeleb,» lausus Vare.

Vare sõnul peaksid poliitilised jõud teadvustama, et NRGga tuleb läbirääkimisi pidada ja alustada tegevust selles suunas. Tema väitel valitseb riigikogu valimiste eel Eesti poliitikute seas mõttelaad, et enne valimisi mingeid seisukohti ei võeta.

NRG Energy esindaja Eestis Hillar Lauri ütles, et täna saabuvad Tallinna läbirääkimistele NRG esindajad eesotsas NRG Energy Euroopa tegevdirektori Bob Browniga.

Küsimusele, kas valimiseelne ebakindlus läbirääkimisi ei häiri, vastas Lauri, et kindlasti segab ja seetõttu saab sisulisi otsuseid teha alles pärast valimisi. «Me ei hakka midagi sisulistes küsimustes kokku leppima,» hindas ta.

Lauri sõnul lepitakse esimesel kokkusaamisel kokku protseduuride osas, kui tihti hakatakse koos käima, kes peab protokolli, millised lepingud tuleb sõlmida ja muudes küsimustes.

Küsimusele, millal jõutakse nii kaugele, et sõlmitakse konkreetne leping ühisettevõtte loomiseks, vastas Lauri, et tõenäoliselt saab kõik valmis sügiseks.

Autor: ÄP

Hetkel kuum