16. veebruar 1999 kell 22:00

Hansapank jätkab intresside alandamist

Hansapank alandab Eesti kroonis antava laenu baasintressi 16 protsendilt 14,75 protsendile. Kaks nädalat tagasi alanes laenuintress protsendi võrra 17 protsendilt 16-le. Nõutav omafinantseering moodustab laenuprojektist endiselt 40 protsenti.

Tänasest läheb ka tähtajaliste kroonihoiuste intress madalamaks, aastase hoiuse puhul näiteks 11,75 protsendilt 10 protsendile.

Hansapanga riski- ja krediididirektor Aivar Rehe ütles, et intresside alandamine on hinnang tulevasele olukorrale Eesti majanduses.

«Osalt põhjustas alandamise jätkuv intresside langus, teisalt peab pank oluliseks üldise krediidiriski alandamist laenamisel ettevõtetele,» sõnas Rehe.

Rehe prognoosis samas, et lähiajal intressid enam nii kiiresti ei lange. Viimati alandas Hansapank laenu- ja hoiuseintresse 2. veebruaril.

Ühispanga asepresident Ülo Suurkask ütles, et Ühispank pole otsustanud pakutavaid intresse alandada. «Meil ei ole põhjust sellist otsust teha,» lausus ta.

Suurkask ei eitanud, et Hansapank alandas intresse, sest neil on palju vaba raha, Ühispangal seda pole.

ASi Microlink juhatuse esimees Allan Martinson ütles, et mõneprotsendiline laenuintresside alandamine on sellise firma jaoks nagu Microlink suur võit.

«Olen rahul, et intressid alanesid,» lausus Martinson. «Arvestades seda, et paljudel klientidel pole laenuleping sõlmitud baasintressi peale, lisandub neile nüüd aga lepingute ümbertegemise tasu,» lisas ta.

Aivar Rehe leidis, et ka Ühispank peaks laenu- ja hoiuseintresse alandama.

Eile avaldatud majandustulemuste järgi oli Hansapanga eelmise kuu puhaskasum 32,5 miljonit krooni, Ühispangal ainult 1800 krooni.

Autor: Sten A. Hankewitz

Hetkel kuum