16. veebruar 1999 kell 22:00

Isoklinker kaitseb ja kaunistab hoone välisfassaadi

Isoklinker-süsteem koosneb legolaadsetest elementidest ? plaatidest, nurkadest ja sillustest.

Isoklinkeri fassaadikattesüsteemiga saab hoone fassaadi kiiresti ja põhjalikult korrastada ja isoleerida. Klinkritest viimistluskate hoiab kokku välisfassaadi ekspluatatsioonikulusid krohvimisele, värvimisele, puhastamisele jms. Samas kaitseb see ehitise välispiirdeid külma ja niiskuse eest ning takistab soojuskadu läbi hoone piirete.

Kuigi Isoklinker takistab ilmastikuniiskuse müüritisse tungimist (niiskusimavus 1,4--2,9%), laseb ta ruumis tekkival niiskusel väljapoole hingata ning kindlustab seeläbi ruumi sobiva sisekliima.

Isoklinker-süsteem on liitelement, mis koosneb pealiskivi klinkritest ja heade isolatsiooninäitajatega polüuretaanvahust (1,5 cm polüuretaanil on sama soojapidavus mis 2,6 cm mineraalkiul või 52,5 cm silikaatkivil).

6mm Isoklinker-süsteem võib alandada 30cm silikaatseina soojusjuhtivust 1,63 W/m²K-lt 0,43 W/m²K-le ning 80mm süsteem isegi 0,37 W/m²K-le, mis tähendab kuni 40protsendist küttekulude kokkuhoidu.

Süsteem sobib uusehitistele ja vanadele hoonetele, väike- ja suurmajadele. Selle paigaldamine ei vaja lisavundamenditöid ja kuna Isoklinkeri paksus on ainult kuni 8 cm, pole vaja pikendada ka katuseosa. Fassaadikattesüsteemi on võimalik paigaldada peaaegu igale kandvale mistahes materjalist alusseinale.

Süsteemi osad paigaldatakse kruvitüüblitega õhuvahede ja lisakarkassita otse majaseinale. Praod ja krohvikahjustused ei vaja eelnevat töötlemist. Elementide kinnitamise järel täidetakse liitekohtade kambrid ühtse terviku saamiseks ja külmasildade vältimiseks polüuretaanvahuga. Viimaks vuugitakse klinkritevahelised vuugid. Lõpptulemus on eristamatult sarnane puhta vuugiga laotud seinale.

Hetkel kuum