16. veebruar 1999 kell 22:00

NRG nüüd kõhklustest vaba

Hillar Lauri ütles, et ehkki ametlikul tasandil sujus kõik normaalselt, levisid kuuldused, et riigi esindajaks määratud teede- ja sideminister Raivo Varel pole läbirääkimiste alustamiseks NRGga piisavat poliitilist toetust ja läbirääkimisi kolmapäeval ei toimu. «Alles esmaspäeva õhtuks saime kinnituse, et läbirääkimised toimuvad, nagu varem kokku lepiti,» sõnas Lauri.

Minister Raivo Vare tunnistas esmaspäeval, et tema pole Eesti valitsuse esindajana läbirääkimisteks veel täielikult valmis. Ta märkis, et valimiste-eelsel perioodil on poliitikute seas valdav mõttelaad, et enne valimisi mingeid seisukohti ei võeta. Seetõttu ei saa ta ka täie kindlusega kinnitada, et poliitilistel jõududel on selge seisukoht läbirääkimiste suhtes NRGga.

Lumetormist tingitud lennugraafiku muutumise tõttu polnud NRG esindajad eile päeval veel Tallinna jõudnud. «Loodetavasti nad hilisõhtuks ikka jõuavad,» lausus Hillar Lauri.

Tänases läbirääkimiste voorus panevad osapooled paika algavate läbirääkimiste protseduurilise korra. Detsembris kinnitas valitsus aktsiaseltside Eesti Energia ja Eesti Põlevkivi restruktureerimise ja erastamise põhimõtted, mille järgi peab Eesti Energia tänavu koos strateegilise investori NRGga looma Eesti elektrijaama ja Balti elektrijaama baasil aktsiaseltsi, milles vähemalt 51 protsenti aktsiatest kuulub Eesti Energiale.

Autor: Raul Ranne

Hetkel kuum