Kristina Traks • 16. veebruar 1999 kell 22:00

Viru Rand aprillis müüki

Arno Mägi ei osanud öelda, milliseks võib kujuneda Viru Ranna müügihind. «Hind sõltub sellest, kas me suudame müüa ettevõtte töötavana ja kas me suudame suurendada tehaste käivet,» rääkis Mägi. «Võlausaldajate huvi on müüa ettevõte töötavana.»

Mägi sõnul on ostuhuvi Viru Ranna vastu ilmutatud ettevõtte esimestest pankrotipäevadest alates, kuid ta ei pea praegu läbirääkimisi ühegi firmaga. Viru Ranna vastu on tundnud huvi ka üks Norra kalandusfirma.

Viru Ranna eelmise kuu käive oli 3 miljonit krooni, mis tuli kõik kalatoodete müügist Eesti turule. Ettevõte töötab kahjumiga, sest seisvate tehaste töökorras hoidmine on kallis ja ettevõtte juhtimiskulud on suured.

«Veebruari käivet ei oska veel ennustada, tellimusi on nii Venemaalt kui Ukrainast, kuid sinna müües teenib ettevõte kahjumit,» rääkis Mägi. Ta lisas, et kui ettevõte ei suuda kasvatada oma käivet, tuleb sulgeda vähemalt üks kolmest seni töötavast tehasest. Mägi kinnitusel jääb kindlasti tööle Toila kulinaariatsehh.

Viru Rannas töötas selle nädala alguses 814 inimest. Pankrotihalduri sõnul on töötajate täiendav koondamine möödapääsmatu. Koondatud töölised pole veel oma koondamistasu kätte saanud. Enne pankrotti töötas Viru Rannas 1700 inimest.

Hetkel kuum