Toomas Truuverk • 17 veebruar 1999

Kauplemine börsil stabiliseerus

Tallinna börsil oli eile varasemate päevadega võrreldes tunduvalt rahulikum. Börsisüsteemi päevakäive ulatus kokkuvõttes 43,94 miljoni kroonini ja ka aktsiate hinnad püsisid stabiilsed.

Teist päeva järjest jätkasid Hansa- ja Ühispank Telekomi aktsiate vaikset kokkukogumist. Seekordseks kogumistasemeks kujunes 118,5 krooni. Sel tasemel püsis Telekomi aktsia ostunoteering Tallinna börsil viimased kolm ja pool kauplemistundi.

Saab näha, kui suured ostuorderd Hansapangal ja Ühispangal üleval on, kuid hetkel tundub orderi andjal olevat aega küllalt. Murdepunktiks kujuneb hetk, kui IPO käigus aktsiaid soetanud Eesti väikeinvestorite müügihuvi praegusel hinnatasemel lõpeb. Kui salapäras(t)e suurinvestori(te) huvi Telekomi aktsia vastu siis veel püsib, peab ta minema neid juba kõrgema hinnaga püüdma.

Telekomi aktsia sulguski Tallinna börsil eile 118,5 kr tasemel (päevaga -0,42%). Välisbörsidel püsis aktsia hind 119 kr (Münchenis) ja 121 kr (Londonis) vahel. Nii nagu Tallinnas tegi aktsia hind ka välisbörsidel eile väikese languse.

Teisipäeva õhtul avaldas oma möödunud aasta majandustulemused kinnisvaraarendusfirma Pro Kapital, kes möödunud reedel alustas eelisostuõigusega aktsiaemissiooni.

Arvestuspõhimõtteid muutnud ja nii oma käibe- ja tulude/kulude aruannet tegelikkusele lähedasemaks teinud kinnisvaraarendusfirma möödunud aasta netokäive oli 72,8 mln krooni ja puhaskasum 6,58 mln krooni. Arvestades kolme eelmise kvartali kahjumeid, on kasuminumber iseenesest positiivne nähtus. Samas paistab ettevõtte bilansist välja mõningane probleem likviidsusega -- lühiajalised kohustused ületavad suuresti (ligi 21 mln kr võrra) käibevara. Käimasolev aktsiaemissioon, millega kaastakse ettevõttesse 270 mln krooni uut raha, peaks võimaldama ettevõtte likviidsust parandada.

Börsil Pro Kapitali majandustulemused erilist elevust ei tekitanud ja registreeritud ühes tehingus jäi aktsia hind muutumatuks.

Hetkel kuum