Tõnis Oja • 17 veebruar 1999

Nõrk euro soosib Euroopa eksporti

Viie järjestikuse tõusupäeva järel langes dollari kurss euro suhtes esmakordselt pärast seda, kui Euroopa keskpank teatas oma igakuises aruandes, et keskpanga intressid on edaspidiseks alandamiseks juba liigagi madalad. Rahaliidu monetaarpoliitikat kujundava keskpanga nõukogu koguneb intresside küsimust arutama täna.

Analüütikute hinnangul on euro, mis on aasta algusest nõrgenenud 3,5 protsenti, piisavalt madala kursiga, et tugevdada eksportkaupade konkurentsivõimet väljaspool Euroopa Liitu. On tõenäolisem, et intresside alandamine lükatakse aasta teise poolde. Eile õhtul oli Ühendriikide valuuta kurss 13,9280 krooni.

Endiselt jätkus dollari ralli jeeni suhtes. Esmakordselt viimase kahe kuu jooksul tõusis USD kurss üle 119 jeeni taseme. Saareriigi ametlikud esindajad jätkavad endiselt valuutat nõrgestavate avaldustega. Seekordne väljaütlemine tuli valitsusjuhilt.

Nafta hinna kukkumise tõttu langes Norra krooni kurss neljandat päeva järjest. Norra on Saudi Araabia järel suuruselt teine naftaeksportija. Surve all on ka teised toorainehindadest sõltuvad valuutad, eriti Austraalia ja Uus-Meremaa dollar.

Hetkel kuum