Peep Sooman • 21. veebruar 1999 kell 22:00

Bonman Investil pettuse kahtlus

Väärtpaberiinspektsiooni direktor Marek Mägi lausus reedel, et Bonman Investi kohta esitas kaebuse üks õigusbüroo, kelle klient sai investeerimisfirmalt petta ligikaudu 200 000 krooniga.

Teine Bonmanilt petta saanu on katlamajade ehitamisele spetsialiseerunud ettevõtte juht Toomas Laanpere. Mõlemale kliendile ostis Bonman Invest aktsiaid turuväärtusest tunduvalt kallimalt.

Mägi sõnul kuulutatakse pettuse avastamise korral välja Bonman Investi pankrot. Praegu aga lõhnab selle järele, et firmast kantakse raha välja, Bonman Investi litsents on tänaseks peatatud, kuid minu teada ostavad nad ikkagi börsilt aktsiad edasi, lisas ta. «See on kas rahaga põgenemine või mõne investori eelistamine, et talle raha ära maksta,» hindas Mägi.

Laanpere sõnul oli tal Bonmanis kaks investeerimisportfelli kokku 200 000 krooni väärtuses, järele on jäänud mõned tuhanded kroonid.

Detsembris müüs Bonman maha minu portfellidest kõik normaalsed aktsiad, nagu Hansapank, ning ostis kindlustusfirmade ja Tamsalu TERKO aktsiaid, mida keegi ostagi minult ei taha, lausus Laanpere. Tolle päeva AB Kindlustuse aktsia väärtus oli 18 krooni, raportis aga näidati, et ühe aktsia eest maksti 45 krooni, lisas ta.

«Kolm päeva tagasi nõudsin Bonmani juhilt aktsiate kandmist minu väärtpaberikontole, mida kokkulepitud mahus seni tehtud ei ole,» sõnas Laanpere reedel.

Bonman Investi president Andrei Galtsov lausus reedel, et probleemid on lahendatud ning Laanperele aktsiad üle kantud.

Hetkel kuum