22 veebruar 1999

Eesti Varakindlustuse aktsiamüük Sampole jäi katki

Hansapank ja Sampo Enterprise Insurance Co Ltd ei suutnud Eesti Varakindlustuse hinnas kokku leppida, ütles Hansapanga finantsdirektor Erkki Raasuke.

Raasukese sõnul ei ole aktsiapaki Sampole müümata jäämises midagi traagilist ning esialgu pank Eesti Varakindlustusele uut investorit otsima ei hakka.

«Oma strateegiat me muutnud ei ole,» lausus Raasuke. Tema sõnul on Hansapanga prioriteediks elukindlustus, varakindlustus on aga finantsinvesteering, mis võib olla Hansapanga käes ka mitu aastat.

Raasukese sõnul sundisid intensiivsed läbirääkimised Sampoga Hansapanka kiiremini ja suunatumalt puhastama Eesti Kindlustust. Ta tõdes, et Eesti Kindlustuses on elu- ja varakindlustus tihedasti põimunud ja kahe tavaliselt omaette tegutseva äri eraldamine Hansapanga poolt kestab edasi.

«Need sammud, mis me seni teinud oleme, sobivad väga hästi sellesse pilti,» lausus Raasuke.

Eelmisel neljapäeval sõlmisid ühinemislepingu Hansapanga Kindlustus ja Eesti Elukindlustus.

Mullu detsembris sõlmitud kavatsuste protokolli kohaselt pidi Hansapank müüma vähemalt 96 protsenti Eesti Kindlustuse aktsiatest Sampole. Tehingu tulemusel oleks Sampo omandanud Eesti Kindlustuse vara- ja kahjukindlustusega tegeleva osa. Eesti Elukindlustuse aktsiad pidi Hansapank aga skeemi kohaselt tagasi ostma.

Hansapank kontrollib praegu 100 protsenti Eesti Kindlustuse aktsiapakist.

Autor: BNS

Hetkel kuum