Peep Sooman • 22 veebruar 1999

Firmasportlased nautisid talimänge

Eesti spordiseltsi Kalev ja ajalehe Äripäev korraldatud IV firmaspordi talimängudel osales kokku 27 ettevõtet, spordiüritustel lõi kaasa ligi 350 inimest.

Käärikule kogunes rahvas reede õhtuks. Pimeduse saabudes hakkas elu spordibaasis keema.

Ürituse avatseremoonial süüdati lõke, lumel esitasid kava tantsutüdrukud, kellega hiljem ühinesid ka spordipäevadest osavõtjad.

Laupäevahommikuseks murdmaasuusatamiseks ettevalmistujad olid keskööks põhku pugenud.

Mõned firmasportlased siirdusid aga pisikesse, rahvast pungil baari, mis suleti kaks tundi pärast südaööd. Baaridaami resoluutsusest heidutatud spordimehed valgusid oma tubadesse pidu jätkama.

Laupäeva hommikul kell üheksa läksid usinamad spordisõbrad suusarajale soojendust tegema. Võistlused ise algasid kell pool üksteist.

Suusatajad eristusid kahte äärmuslikku leeri. Eelmise päeva pidutsejad ning erksad, kalli suusavarustusega Rakvere lihakombinaadi spordimehed, kelle olekust paistis välja soov kaitsta eelmisel aastal võidetud kõige sportlikuma firma tiitlit.

Võistlused algasid, suusaässad tuiskasid rajale. Kõikidel murdmaa distantsidel domineerisid Rakvere lihakombinaadi, Saku õlletehase ja Norma töötajad.

Lihakombinaadi esindajad hõivasid meeste konkurentsis esimese ja kolmanda ning naiste konkurentsis kaks esimest kohta.

Võistlusi oli uudistama tulnud ka rahandusminister Mart Opmann, kes häälekalt elas kaasa Saku õlletehase võistkonnale.

Päev jätkus Käärikust mõne kilomeetri kaugusel Piirimäel mäesuusatamisega. Teiste hulgas oli mäesuusad alla pannud ka Norma finantsdirektor Peep Pihotalo, kelle koht jäi nii slaalomis kui kiirlaskumises neljanda kümne lõppu.

Nii mõnigi slaalomist ja kiirlaskumisest osavõtja tuli mäesuuskadel mäest alla esimest korda, ent kõik sõitjad jõudsid siiski elusalt ja tervelt fini?isse.

Slaalomi ning kiirlaskumise järel algas päeva viimane ala -- reesõit, millest said osa võtta ka need, kes ennast suusaaladel väga kindlalt ei tundnud.

Reesõidu lõppedes valitses väljas juba pilkane pimedus. Veel värskuse säilitanud spordisõbrad said energia ülejääke maandada diskosaalis ning Otepää lõbustusasutustes.

Pühapäevale -- ürituse viimasele päevale -- oli planeeritud suusamatk ning suusatamise teatesõit.

Neil aladel osales laupäevaga võrreldes oluliselt vähem spordimehi ning edukamad olid taas Virumaa lihatöötlejad.

Kell kolm algas autasustamine. Ja nagu oligi oodata, kuulutati ülekaalukaks üldvõitjaks Rakvere lihakombinaat, kelle esindajad suutsid ettevõttesse tuua pooled alavõidukarikad.

Oma panuse Rakvere lihakombinaadi edukasse esinemisse andis ka ettevõtte peadirektor Peeter Maspanov, kes slaalomis sai kahekümne kuuenda koha.

Maspanov peab sportlike töötajate olemasolu tähtsaks. «Tavaliselt on nii, et head sportlased teevad hästi tööd, kui tehakse hästi tööd, siis valmib korralik toode, kui on korralik toode, siis on ettevõttel korralikum tulemus,» põhjendas Peeter Maspanov lihakombinaadi osalemist talimängudel.

«Järgmisel aastal võtame mängudest kindlasti osa ja arvan, et võidame jälle,» lubas Maspanov.

Hetkel kuum