24. veebruar 1999 kell 22:00

Kolm ilmset teleblokki

Norra maaklerifirma DnB Marker on koostanud Põhjala telekommunikatsioonituru lähiaastate arengustsenaariumi ja ennustab, et nagu finantssektoriski seisavad telekommunikatsioonis ees suured struktuurimuutused. Norra firma näeb seal kolme suure liidu teket.

Esimesse neist koonduvad Soome Sonera, Rootsi Telia, Norra Telenor. Norra analüütikute arvates on need kolm firmad vastastikuste aktsiaostude teel täielikult integreerunud aastaks 2002.

Ehkki Soneral ei ole praegu eriti tugevaid rahvusvahelisi sidemeid, arvab DnB Marker, et oma strateegia ning hea positsiooniga Baltimaades ja Kesk-Euroopas sobib Sonera ideaalselt kokku just nende firmadega.

Selle kolmiku globaalseteks partneriteks pakuvad norrakad British Telecomi ja Ameerika AT&Td.

Teise liidu partneritena näeb DnB Marker Norra suhteliselt väikest Netcomi, Taani-USA Tele Danmarki ja Ameritechi ning Rootsi Telenordiat.

Kolmas telekommunikatsioonirühmitus koondub Global One'i ümber, mille on loonud Prantsuse France Telecom ja Saksa Deutsche Telekom.

Oletatakse, et Global One ostab Rootsi Netcomi, millele kuulub Rootsis Comviq ning Rootsis, Norras ja Taanis tegutsev Tele2.

Selle firmade grupiga võib veel liituda Helsingfors Telephone.

Autor: DI

Hetkel kuum