25 veebruar 1999

EVEA Pank esitas apellatsioonkaebuse

EVEA Panga juhatust esindav advokaat Leon Glikman ütles, et pank motiveeris apellatsioonkaebust esiteks hulga protsessuaalsete motiividega.

Teine motiiv on Glikmani sõnul seotud Venemaa võlakirjadele antud eksperthinnanguga, millele on automaatselt antud ettemääratud jõud. See tähendab seda, et on lähtutud kontseptsioonist, et ükski tõend ei suuda ümber lükata eksperdi arvamust, selgitas Glikman.

Lisaks märgib EVEA Pank apellatsioonkaebuses, et kohtu otsus tugineb sügavatale oletustele ja kohtuotsuse tegemisel ei kuulatud ära ajutist pankrotihaldurit, kes kohtus ei viibinud, ütles Glikman.

Samuti pole EVEA Pank nõus sellega, et pankrotiprotsessi käigus kajastati nõudeõigust Vene Inkombanki vastu, nagu oleks see pankrotis.

Kohus pole Glikmanni sõnul fikseerinud ka seda, kellele on EVEA Pank võlgu, millised on maksetähtajad ning millise lepingu või seaduse alusel see nõue tuleneb.

Kõigil EVEA Panga vastu kasutatavatel tõenditel on sügavad vastuolud, mis on jäänud lahendamata, tõdes Glikman.

Tallinna linnakohus kuulutas EVEA Panga pankroti välja 5. veebruaril. Panga võlausaldajad valisid teisipäeval esimesel üldkoosolekul viieliikmelise pankrotitoimkonna.

EVEA Panga kohustused ületasid pankroti väljakuulutamise hetkel varasid ligikaudu 100 miljoni krooniga.

Autor: BNS

Hetkel kuum