28. veebruar 1999 kell 22:00

Ühispanga emissioon on liiga kallis

«Ühispank ei ole nii niru, et ta peaks sellistel röövellikel tingimustel laenama,» ütles üks anonüümseks jääda soovinud spetsialist. Ühispank teatas reedel, et pank emiteeris Lehman Brothersi vahendusel 50 miljoni euro eest kolmeaastaseid võlakirju intressiga kuue kuu Euribor pluss 3,5 protsenti.

Olukorras, kus näiteks Hansapank laenas raha intressiga Saksa marga Libor (võrdne Euriboriga -- toim.) pluss 2,45 protsenti, võinuks ka Ühispank leida odavama võimaluse, lausus ekspert.

Ühispank seab kõrge võlakirjaintressiga löögi alla ka teiste Eesti firmade laenud, märkis ekspert. «See on üks õnnetu transaktsioon, mille korraldaja on samuti naljakas, agressiivne,» lausus spetsialist.

Ühispanga võlakirjade tähtaeg on 12. märts 2002, kuid investoritel on võimalus võlakirjad tagasi müüa ka pärast esimest ja teist aastat.

Hansapank sõlmis novembris 150 miljoni Saksa marga (1,2 mld krooni) suuruse sündikaatlaenu lepingu. Viieaastase laenuosa kogukulu on Saksa marga Libor pluss 2,5%, kolmeaastasel laenuosal Libor pluss 2,25%.

Autor: BNS

Hetkel kuum