Hulgimüüjate arv väheneb

«Impordilitsentsi ei taotlenud need firmad, mis olid loodud ühe partii toidukaupade sisseveoks,» ütles ASi Jungent nõukogu liige Kait Liinev. «Kõik suuremad tegijad said litsentsi ja sellepärast import ei vähene.»

IMEX Hulgikaubanduse OÜ kaubandusdirektor Margus Allik rääkis, et suurematel ja igapäevaselt impordiga tegelevatel firmadel on kindlasti litsents olemas.

«Kui juhutoojate arv väheneb, ei tohiks see siiski toidukaupade importi vähendada,» sõnas Allik.

Eilsest võivad toidukaupu Eestisse sisse tuua vaid impordilitsentsi omavad firmad. Praeguseks on põllumajandusministeerium väljastanud 360 impordilitsentsi, täna arutab ministeerium veel 30 ettevõttele sisseveolitsentsi andmist.

Seni on kõik litsentsi taotlenud firmad selle ka kätte saanud.

Põllumajandusministeeriumi veterinaar- ja toiduosakonna juhataja Toivo Nõvandi sõnul kontrollitakse litsentsi taotleva firma hoiustamistingimusi, kuid euroladude olemasolu ministeerium ei nõua. «Kõigi taotlejate ladusid oleme kontrollinud,» kinnitas ta.

Nõvandi ütles, et litsentsi mittetaotlenud firmade seas on enamik alla 100 000 krooni suuruse aastakäibega. «Kui firma aastakäive on 100 000 krooni ja litsents maksab 25 000 krooni, siis pole tõepoolest mõtet seda taotleda,» tunnistas Nõvandi. «Need firmad nüüd ilmselt lihtsalt kaovad.»

Hetkel kuum