1 märts 1999

Põrutusdetektor eristab sissetungija löögid

Aknale, uksepiidale, seinale või lakke paigaldatav põrutusdetektor on operatiivseim vahend sissemurdmiskatsest teatamiseks.

Varem olid tuntud põrutusdetektorid, millel oli võimalik reguleerida ainult detektori tundlikkust. Põrutusdetektor Vibro on unikaalne selle poolest, et seda saab programmeerida tingimustes, kus ta edaspidi töötama hakkab.

Vibrot saab lihtsalt ja täpselt õpetada eristama sissetungikatsele iseloomulikke lööke ja põrutusi ülejäänud vibratsioonist. Programmeeritav on oletatav põrutuste arv ja intensiivsus.

Konkreetsetes tingimustes programmeeritud detektor reageerib vaid ruumi piirdekonstruktsiooni lõhkumisele. Juhuslikud löögid vastu hoonet ja ebaoluline vibratsioon häiret ei põhjusta. Seetõttu on detektorit võimalik paigaldada ka müra- ja vibratsioonirohketesse hoonetesse, nagu raudtee- ja lennujaamad.

Põrutusdetektorit Vibro saab paigaldada seinale, lakke, aknaraamile, uksepiidale jne. Tema tegevusraadius on sõltuvalt seina materjalist 1,5 --4,5 meetrit.

Temperatuurivahemik, milles detektor toimib, ulatub 20 külmakraadist 50 soojakraadini. Detektori mälu säilib ka pärast pingekatkestust.

Põrutusdetektor on suhteliselt odav ja käepärane vahend õigeaegse informatsiooni saamiseks sissetungikatse kohta. Võrreldes teiste detektoritega võimaldab ta häire anda varem.

Hetkel kuum