Peep Sooman • 1 märts 1999

Raha vedeleb prügi kõrval

Mõne aasta pärast asutakse mitmekümne meetri kõrguse Pääsküla prügimäe asemele haljasala rajama.

Prügimäge haldava Tallinna Jäätmekeskuse ASi juhatuse esimees Rein Pillerpau usub, et haljastusega peaks ühele poole saama aastaks 2005--2006. Eks siis vaatame edasi, ütleb ta. Räägitud on isegi suusamägede ehitamisest sodihunniku peale.

Plaanide teostamine muudaks prügilat ümbritsevad maatükid sama hinnaliseks, kui on praegu Nõmmel Trummi suusaradade läheduses asuvad kinnistud, mille ruutmeeter maksab kuni 600 krooni. Praegu aga prügila naaberkruntidele ostjaid ei leia.

Margit Silm on oma tuttavale kuuluvat 4377 m² suurust krunti prügimäe külje all müünud üle nelja kuu. Krundi ruutmeetri eest soovib omanik 115 krooni, pakutakse aga vaid 90 krooni.

«Kui kaob prügimägi, kaob ka hais, minu arvates on see väga perspektiivne piirkond,» ei mõista Silm, miks huvi krundi vastu puudub.

Ta sõnab, et praegu ei soovi loomulikult keegi prügikollide naabruses elada, aga kui tulevad suusamäed ja puhkekeskus, muutub kehva mainega koht nõutavaks.

Investeeringuna oleks prügila kõrvale krunt soetada tulus. Kui osta kajakateparvede manu näiteks hektar maad, siis viie-kuue aasta jooksul võib selle väärtus viiekordistuda. Sellist kasumit teenis lihtinimene vaid börsibuumi aegu.

Kinnisvarafirma Uus Maa maakler Siim Mesila nõustub, et Pääsküla krundid on ostmist väärt.

«Ostja peab olema ilmse perspektiivitundega, investeeringuna on kruntidel mõte olemas,» lausub Mesila.

Hetkel kuum