1 märts 1999

Telekomi aktsiamüügi tagamaa uurimiseks infot vähe

«Oleme topanud,» lausus väärtpaberiinspektsiooni peadirektor Marek Mägi. «Uurimine algab siis, kui me midagi kahtlustama hakkame.»

Mägi sõnul esitas Eesti Telekom ligi 9000 isikuga aktsiate märkimisnimekirja 52 leheküljel ja väidab, et elektroonilisel kujul märkijate nimekirja neil pole.

«Uurime, kas on võimalik saada elektroonilist nimekirja väärtpaberite keskdepositooriumist,» rääkis Mägi. Tema sõnul ei ole inspektsioon isikukoodi järgi rivistatud nimekirja paberil võimeline töötlema.

«Otsimine isikukoodi järgi läheneb absurdile,» sõnas Mägi. «Meid huvitavad ainult suuremate pakkumiste tegijad.»

Kui elektroonilist nimekirja inspektsioonil saada ei õnnestu, siis tuleb see ise koostada, mis võtab omakorda aega.

Marek Mägi sõnul ei ole inspektsioon Eesti Telekomilt saanud ka nimekirja isikutest, kes olid otsuste tegemise protsessi juures.

Mägi sõnul küsiti nimekirja erastamise nõustajatelt, Telekomilt ning teede- ja sideministeeriumilt.

Dokumente uurides peaks Mägi sõnul selguma, kas on vaja osapooli individuaalselt küsitleda. «Kui on probleeme, hakkame märkijatega ükshaaval ühendust võtma,» ütles ta.

Mitme allika väitel võis Ühispank kasutada Telekomi aktsiate avaliku müügi käigus siseinfot, teades ette, et aktsiate jaotamisel saavad Eesti investorid kuni miljonikroonise ostupakkumise korral kätte kõik soovitud aktsiad.

Autor: BNS

Hetkel kuum