Peep Sooman • 3. märts 1999 kell 22:00

Pro Kapital teenis Demini kaubamaja müügist 12 mln

Kinnistu müügihind oli 60 miljonit krooni ja kuna Pro Kapital on suutnud maha müüa ka kõik hoones asuvad korterid ligi 27 miljoni krooniga, teenis ettevõte 75 miljonit krooni maksnud kinnisvaraprojektist tulu. Demini kaubanduskeskust omava OÜ Viruäri aktsiad ostis Eestis registreeritud, kuid välisinvestoreid esindav AS Diest Est Sa.

Pro Kapitali tegevdirektori Andrus Lauritsa sõnul on tavaline kinnisvaraarenduse rentaablus 20--25 protsenti. «Kogu hoonekompleksi müük korraga pole igapäevane, tavaliselt arendatakse, ehitatakse ja siis müüakse hoone tükikaupa,» ütles Laurits.

Viru ja Vene tänava nurgal asuvas hoones müüdud korterite keskmine ruutmeetri hind oli 22 500 krooni. Korterite kogupind on 1195,5 m².

Uus Maa Kinnisvaraarenduse OÜ tegevdirektor Ville Jehe leidis, et Pro Kapitali projekti rentaablus on praegust kinnisvaraturu seisu arvestades hea. Tema sõnul on Uus Maa arendusprojektide tulusus keskmiselt alla 20 protsendi.

Müügitehingu sooritamiseks koondas Pro Kapital eelmise nädala lõpul enda kätte kõik OÜ Viruäri osad, ostes ettevõtte ülejäänud osanikelt, Baltic Investments Ltd-lt ja GDC Holding SA-lt neile kuulunud 43,9 protsenti osalusest.

Pro Kapital on Eesti suurim kinnisvaraarendusfirma, firma eelmise aasta netokäive oli 72,8 miljonit ja puhaskasum 5,7 miljonit krooni. Ettevõtte suurosanik on Itaalia investor Ernesto Preatoni.

Hetkel kuum