7 märts 1999

Kesklinn kiratseb

Kinnisvarabüroo Uus Maa peamaakleri Jaanus Lauguse sõnul on kesklinna ja vanalinna korteri ostjad muutunud üha nõudlikumaks. On kujunenud välja kõrgelt hinnatud piirkonnad (nt Roosikrantsi, Rävala pst, Kentmanni, Lauteri) ning tänavad (Pärnu mnt, Narva mnt), mille äärde on korterit müüa üsna raske. Inimesed peavad üha olulisemaks rahulikku keskkonda ning seetõttu on kesklinnas nõudlus veidi taandunud.

Kesklinna kortereid peetakse suhteliselt kalliks. Hinna üle kauplemine võtab kesklinna korterite puhul sageli pika aja. Kui müüja pole valmis 10--20% hinda alla laskma, siis tehingut enamasti ei järgne.

Vanalinnas pole tänavad jagunenud rohkem ja vähem eelistatuteks. Rohkem mängib seal rolli konkreetse maja seisukord (räämas trepikojad jne).

Välismaalased eelistavad endiselt ülejäänud kesklinnale vanalinna, kesklinnas soovivad nad peamiselt üürikortereid.

Vanalinnas on kõige otsitumad väiksemad (kuni 60 m²) korterid. Jaanus Lauguse sõnul küünib selliste korterite hind 10 000-- 12 000 kr/m² isegi siis, kui need on renoveerimata.

Vanalinna korterit pole müüjal mõtet odavate materjalidega remontida. Ostja eelistab siin võimalikult endisaegseks taastatud kortereid.

Vanalinnas on kõige suurem nõudlus väikeste korterite järele, neid ostavad nii eestlased kui ka välismaalased.

Hetkel kuum