9. märts 1999 kell 22:00

Hansapank loob eluasemelaenu soodustusi

Hansapank nõuab sellest nädalast eluasemeprojektide puhul kuni 34 protsendi suurust omafinantseerimise määra senise 40% asemel. Pank vähendas ka eluasemelaenu alampiiri 50 000 kroonilt 30 000 kroonile.

Hansapanga eluasemelaenu tootehaldur Kersti Arro ütles, et pank vähendas omafinantseerimise määra, kuna pank loeb krediidivõimeliseks järjest rohkem kliente.

«Miinimumsumma vähendamise põhjus oli see, et kõik meie kliendid pole Tallinnast, vaid ka Eesti äärealadelt, kus kinnisvara hinnad erinevad Tallinna omast,» rääkis Arro.

Hansapanga laenuklientidel on võimalik pikendada eluasemelaenu tagasimaksmise aega vastavalt sellele ajaperioodile, mis kulub sülelaste 1,5 aastaseks saamiseni.

«Kui laenu võtnud perekonda sünnib praegu laps, siis külmutatakse pere soovil laenu tagasimaksmine poolteiseks aastaks, kui laps on aastavanune, saab pere maksepuhkust pooleks aastaks,» selgitas Arro.

Arro hinnangul võib Hansapangal olla laenuportfellist 10% ulatuses selliseid laene, mille võtjad võivad maksepuhkust soovida. «On käidud seda ennegi küsimas, aga tagasihoidlikult,» lisas ta.

Küsimusele, kas ka teised pangad peaksid Hansapanga eeskuju järgima, vastas Arro, et maksepuhkuse rakendamise osas ei näe ta takistusi. «Omafinantseerimise määra saab muuta vastavalt võimalusele,» lisas ta.

Ühispanga laenuarendusosakonna juhataja Erlike Kumar ütles, et Ühispank ei kavatse muuta eluasemelaenu tingimusi. «Meie 40% omafinantseerimise määra alandada ei plaani, sest me ei näe kinnisvaraturul sellist suundumust,» sõnas Kumar. Ka ei muuda Ühispank miinimumlaenusummat, mis on 50 000 krooni. Maksepuhkust annab Ühispank Kumari sõnul kuni 6 kuud. «Kui üks pereliige on lapsega kodus, saab erandkorras ka kuni aastase maksepuhkuse,» sõnas ta veel.

Autor: Sten A. Hankewitz

Hetkel kuum