9. märts 1999 kell 22:00

Linn loodab müüa Tallinna Vee enne sügist

«Tähtis pole müük iseenesest, vaid vajadus leida kate investeeringutele,» ütles abilinnapea ja Tallinna Vee nõukogu esimees Ants Leemets.

Valimisteaegne segane periood peab Leemetsa sõnul läbi saama, siis on võimalik Tallinna Vee erastamiskava menetlemist konstruktiivselt jätkata.

Leemets möönis, et paljuski sõltub edasine areng sellest, kellest saab Tallinna uus linnapea, sest praegune linnapea Ivi Eenmaa läheb tõenäoliselt riigikokku.

Leemetsa teatel selgub uue linnapea kandidatuur parimal juhul 25. märtsiks ja see on koonderakondlikust valimisliidust Tallinn.

Kohalike omavalitsuste valimised, kus võivad muutuda linnavalitsuse ja -volikogu poliitilised piirid, toimuvad tänavu oktoobris.

Tallinna linnavalitsus on püüdnud Tallinna Vee kolmandiku aktsiate erastamisplaani volikogus läbi suruda ligi kaks aastat, seni edutult.

Linnavalitsuse ettepaneku kohaselt peab seni täielikult linnale kuuluva Tallinna Vee aktsiakapitali laiendama miljardi kroonini ja seejärel võõrandama 33 protsenti ettevõtte aktsiatest mõnele finantsinvestorile, mis võimaldab osaliselt katta ettevõtte 1,4 miljardi kroonise investeerimisnälja.

Seni on Tallinna Vee erastamise vastu huvi tundnud mitu Euroopa ja USA finantsinvestorit ning mõned strateegilisest partnerlusest huvituvad veefirmad.

Autor: BNS

Hetkel kuum