Kadi Heinsalu • 10. märts 1999 kell 22:00

Elektrooniline kindlustus seisab ametnike taga

AB Kindlustuse Gruppi kuuluv infotehnoloogia firma AS AB Intech alustas liikluskindlustusfondi tellimusel liikluskindlustuse smart-kaartide süsteemi väljatöötamist eelmise aasta kevadel. ASi AB Intech nõukogu esimees Sergei Netshajev ütles, et liikluskindlustuse smart-kaartide rakendamiseks on tehniline töö valmis. See tähendab, et võimaluse korral saaks hakata inimestele kaarte väljastama paari kuu jooksul. Kuid süsteemi rakendamine on Netshajevi sõnul takerdunud rahandusministeeriumi ja liikluskindlustusfondi poolt väljatöötatava kontseptsiooni taha. «Meil oli kogu aeg tempo peal, et juba selle aasta alguses süsteem käivitada, kuid see pidurdus kohas, mida keegi ei osanud ette arvata,» rääkis Netshajev.

Liikluskindlustuse fondi direktori asetäitja Priit Võhandu ei nõustunud, et smart-kaardi rakendamine venib. Süsteemi väljatöötamise algusest pole möödunud aastatki ja pole ime, kui nii suure projekti elluviimine pikemalt läheb, rääkis ta. Võhandu ei osanud öelda, millal töödega valmis saadakse.

Kontseptsioonist sõltub ka liikluskindlustuse smart-kaartide süsteemi lõplik hind, mille esialgselt prognoositavat suurust Netshajev öelda ei soovinud. Kliendile liikluskindlustus selle süsteemiga kallimaks ei muutu, kinnitas Netshajev. «Süsteemi sisseviimise raskus läheb sellega liituda soovivate kindlustusseltside, mitte kliendi õlule,» rääkis Netshajev.

Hetkel kuum