Toomas Truuverk • 11. märts 1999 kell 22:00

Oodatakse pankade tulemusi

Kauplemine Tallinna börsil oli eile erisuunaline. Enamik likviidsemaid aktsiaid püsis tõusukursil ja viis päeva kokkuvõttes napilt plusspoolele ka ÄP indeksi. Ainsa põhinimekirja aktsiana langes eile Eesti Telekomi aktsia.

Praegustel hinnatasemetel näitab märkimisväärset tugevust pangasektor. Ajutisest korrektsioonist kosununa liikus Hansapanga aktsia hind eile ligi 3% kõrgemale. Sulgemishinnaks jäi 87 krooni. Analüütikud näevad Hansapanga aktsia hinnatõusu taga investorite panuseid pankade esmaspäeval avaldatavate veebruari majandustulemuste peale.

Esmaspäeval selguvad veebruari kasumid on esimeseks tõsisemaks ja käegakatsutavamaks orientiiriks, et hinnata Hansa Investmentsi tehtud prognoosi. Arvestades, et üldine majanduskeskkond näitab mõningaid paranemise märke ja et veebruaris toimus Telekomi IPO, mis andis võimaluse teenida tavapärasest enam nii finantstulu kui teenustasu tulu, võib eeldada Hansapanga veebruari kasumit minimaalselt jaanuari tasemele. Ilmselt ongi selleks piiriks, kust jookseb hea tulemuse ja viletsa tulemuse eraldusjoon, 50--60 mln kr.

Ka välisturgudel köidab viimastel päevadel Eesti aktsiatest kõige enam tähelepanu Hansapanga aktsia. Telekom on oma liidripositsiooni kaotanud nii Eestis kui välismaal. Telekomi hind langes Londonis eile õhtuks 106,3 kroonile ehk 4,5%. Tallinnas sulgus aktsia 108,5 kroonil ja seega võib eeldada, et täna langus jätkub.

Tööstussektoris jätkab tugevalt sektori liider Norma. Eile kerkis Norma aktsia 1,66 miljoni kroonise käibe juures üle 3%, 16,5 kroonile. Norma tõusu mootoriks on ettevõtte juhtide kinnitused, et suhetes Venemaaga on jää liikuma hakanud ja debitoorne võlgnevus väheneb pidevalt. Ettevõte ei ole seni möödunud aasta majandusaruandeid siiski veel avaldanud, mistõttu tuleb tehtud avaldustesse suhtuda mõningase ettevaatusega. Tööstussektor tervikuna liikus eile taas ülespoole ja ÄP tööstussektori indeks lõpetas kõrgeimal tasemel alates möödunud aasta 24. septembrist -- 29,44 punktil.

Hetkel kuum