Kristi Malmberg • 15. märts 1999 kell 22:00

Tallinna linnapeaks Peeter Lepp

Lepa kandidatuuri otsustasid eile 25. märtsil toimuvale linnavolikogu istungile esitada Koonderakonna Tallinna piirkondade esindajad. Tallinnas võimul oleva Keskerakonna, Koonderakonna ja Vene erakonna Eestis koalitsioonis kuulub linnapea koht Koonderakonnale.

Lepa selgitusel toetati tema kandidatuuri põhjusel, et erakond ei soovinud sellele kohale panna poliitikut, vaid praktilise juhtimiskogemusega ja tehnilise kõrgharidusega inimest.

Lepa kinnitusel ei kavatse ta linna juhtimises teha suuri muudatusi, sest ka aeg sügisel toimuvate kohalike valimisteni on lühike. «Meeskonnatöö praeguse linnavalitsusega kindlasti jätkub, kuid kui kellegi töö jätab soovida, teen sellest oma järeldused,» märkis Lepp vastuseks küsimusele võimalike kaadrimuudatuste kohta.

Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Rein Voog ütles, et opositsioonil pole uue linnapea suhtes midagi otsustada, see on koalitsiooni küsimus. «Arvame, et praeguse koalitsiooni tegemised ja põhimõtted pole Tallinna linnakodanike jaoks parimad,» märkis Voog.

Uue valitsuse ametisse asumiseni lahkub linnavalitsusest riigikogusse peaminister Mart Siimanni asendama ka abilinnapea Ants Leemets, kuid tema tuleb enda sõnul linna juhtimisse tagasi ja kedagi selleks ajaks tema asemele ei võeta.

Peale Eenmaale pääsesid riigikogusse ka keskerakondlastest abilinnapead Kalev Kallo ja Peeter Kreitzberg ning Nõmme linnaosa vanem Värner Lootsmann. Kreitzbergi sõnul peaks uute abilinnapeade suhtes midagi täpsemat selguma selle nädala jooksul.

Hetkel kuum