Aktsiaturg otsib liikumissuunda

Kuigi aktsiate hinnad Tallinna börsil eile mõnevõrra langesid, võib päeva kokkuvõttes öelda, et kindlat liikumissuunda turg siiski ei leidnud. Samal ajal kui põhinimekiri libastus õrnalt, näitas oma jõudu lisanimekiri.

Kuni päris viimaste kauplemisminutiteni tiksusid aktsiate noteeringud börsil vaikselt ülespoole. Just enne börsi sulgemist tekkis aga veidi tugevam müügisurve likviidsematele aktsiatele, mis viis ÄP indeksi esmaspäevaõhtuse sulgemistasemega võrreldes 0,27 protsenti miinusesse, 346,47 punktile.

Börsipäeva enimkaubeldud aktsia oli eile Hansapank -- aktsia kauplemismaht ulatus registreeritud 68 tehingus 10,05 miljoni kroonini. Hansapanga aktsia oli ka üks peamisi süüdlasi börsi sulgemiseelses languses. Kümmekond minutit enne kauplemise lõppu 2000-liste pakkidena müüki paisatud aktsiad tõid noteeringud kiiresti 87,0/87,5 kroonilt 85,5/86,5 kroonile.

Arvata võib, et tegemist on siiski vaid tehnilise korrektsiooniga, sest pankade fundamentaalnäitajad on viimastel kuudel märkimisväärselt paranenud ja ühes üldise soojenemisega Eesti majanduskeskkonnas annab see piisava põhjuse tõusuhoo säilimiseks.

Ainsana suutis põhinimekirja aktsiatest eile plusspoolel lõpetada Optiva Panga aktsia, kerkides esimest korda pärast möödunud aasta dramaatilist oktoobrit üle 10 krooni taseme. Tugevat 6,32protsendilist tõusu ükski uudis toetamas ei olnud. Päeva jooksul toimus pidev kauplemine standardsete mitmetuhandeste aktsiapakkidega, mis viitab mõnele suuremale ostukorraldusele. Päevakäive siiski väga suur ei olnud -- 2,95 mln kr.

Välisbörsidel paistis silma jätkuv tugev kauplemishuvi Norma aktsia vastu. Eile vahetas Frankfurdis ja Münchenis omanikku ligi 50 000 Norma aktsiat koguväärtusega veidi üle miljoni krooni. Aktsia hind kerkis seal 20,2--20,8 kroonile. Telekomi aktsia liikus jätkuvalt allapoole ja tundub, et need, kellel huvi aktsia vastu oli, on selle praeguseks rahuldanud ja hetkel on kauplemine suhteliselt juhuslik.

Hetkel kuum