17 märts 1999

Hansapank alandas jälle intresse

Hansapanga riski- ja krediididirektor Aivar Rehe ütles, et intressitasemete vähendamise tingis jätkuv intresside langus Eesti rahaturul. «Ettevõtete nõudlus lühiajalise kroonilaenu järele on madalamal intressitasemel ning sinnapoole me liikusimegi,» ütles ta.

Rehe sõnul on Hansapank pärast aktsiaemissioone välispankadele tugevalt kapitaliseeritud ning likviidne, seega saab pank välja anda madalama intressiga laene.

«Ma arvan, et oleme turul ning turg teeb oma järeldused,» sõnas Rehe vastuseks küsimusele, kas Ühispanga kliendid hakkavad tänu madalamale laenuintressile tulema Hansapanka laenu küsima. Rehe märkis, et viimase paari kuu jooksul, kui Hansapank on laenuintresse alandanud, on laenutaotlejate arv umbes 50 protsendi võrra suurenenud.

Seoses baasintressi alandamisega muutus Hansapanga klientidele odavamaks ka arvelduskrediit. Samas nende määrasid Hansapank muutma ei hakka. «Selle arvutamine käib kvartalis kuu keskmise käibe järgi võetud suhtarvu järgi,» ütles Rehe.

Hansapank langetas eile ka tähtajaliste kroonihoiuste intresse, aastase hoiuse intressiks on endise 10 protsendi asemel 7,5 protsenti.

Soodustamaks pikaajalisemat hoiustamist tõstetakse Hansapangas kuni kolmekuuliste kroonihoiuste miinimumsummat 1000 kroonilt 100 000 kroonile.

Ühispanga kroonilaenude baasintress on praegu 18 protsenti. Panga asepresident Ülo Suurkask sõnas, et Ühispank korrigeerib intresse vastavalt turusituatsioonile. «See on meil arutlusel vastavalt turule,» lausus ta.

Suurkase sõnul on enamik panga antud laene seotud valuutaga, seega pole ka karta klientide massilist Hansapanka jooksmist. «Kõik laenud antakse välja ka vastavalt kliendile, vastavalt tema krediidivõimele ja projektile, milleks laenu vaja on,» lisas ta.

Suurkask ütles ka, et Ühispangal on hoiuseintressid Hansapangaga võrreldes kõrgemad, seega võiksid kliendid hoopis Ühispanka joosta.

Ettevõtte E-Profiil juhataja Sven Vaher ütles, et Hansapanga laenuintresside alandamine on positiivne nähtus. «Me siiski kohe ei lähe laenu võtma,» sõnas ta, lisades, et ettevõte on juba ka laenu võtnud.

Autor: Sten A. Hankewitz

Hetkel kuum