17 märts 1999

Telepangandus on 2000. aasta vastu sügiseks kindlustatud

Telepangandus on praegu juba kindel 2000. aasta suhtes MeritaNordbankenil ja Optiva Pangal.

Ühispanga IT juht Andres Keevallik ütles, et Ühispanga 2000. aasta programm on väga tugev. «Selle aasta juuniks lõpetame testimised,» sõnas ta. «Kuu aja pärast tuleb meie teleteenuse uus versioon välja, mis on 2000. aastale vastupidav,» lisas Keevallik. Ta nentis, et probleemivaba ei ole IT valdkond kunagi, kuid praegu on Ühispanga IT seis stabiilne.

Hansapank vahetab märtsi lõpus oma Telehansa vana versiooni uue vastu, mis on 2000. aasta suhtes kindel. Programm uuendatakse kuue kuu jooksul, ütles BNSile Hansapanga avalike suhete juht Kristi Liiva. Endise Hoiupanga Telepanga klientidele paigaldatakse samuti Telehansa uus versioon. Praegu kasutatav Telehansa versioon ei ole 2000. aasta suhtes kindel.

Optiva Panga turukommunikatsioonidirektor Ranno Pajuri ütles, et nende telepangandussüsteem Microbanker Pro on aastale 2000 vastupidav, sest kui aasta sisestatakse kahekohalise arvuga, mis on suurem kui 50, siis server teab, et ette tuleb panna 1900, kui 50st väiksem, paneb server ette 2000.

Varsti toob Optiva Pank turule uue MicroBanker Pro versiooni, kuid seda seepärast, et see on kliendisõbralikum, mitte aasta 2000. pärast. Internetipank vajab Pajuri sõnul väikest korrigeerimist, see saab tema sõnul tehtud selle nädala lõpuks.

MeritaNordbankeni Tallinna filiaal pakub emaettevõtte eeskujul telepangana programmi Solo Online. Filiaali IT juhi Aivi Roasto sõnul on Solo Online'i uus Windowsi versioon kindel aasta 2000 suhtes. «Eelmine, DOSi versioon seda ei olnud,» sõnas ta. Praegu paigaldatakse uut versiooni klientidele.

2000. aastale vastupidavus seisneb selles, et tavalised arvutiprogrammid töötlevad aastaarve kahekohaliselt ehk viimaste numbrite järgi ning võivad töötamise lõpetada, kui pärast aastat 99 tuleb aasta 00.

Autor: Sten A. Hankewitz

Hetkel kuum