Peep Sooman • 18 märts 1999

Tööta võib jääda üle 3000 ehitaja

Ehitusettevõtjate liidu tegevdirektor Ilmar Link prognoosis tänavuseks ehitusturu käibeks 10--11 miljardit krooni ehk kuni kolmandiku võrra vähem, kui see oli möödunud aastal. «Praegu võib ehitustööde maht võrreldes mullusega olla küll ligi poole võrra väiksem, kuid aasta lõikes see paraneb,» lausus Ilmar Link.

Lingi sõnul ei tähenda käibe kahanemine kolmandiku võrra, et samapalju koondatakse ka töölisi.

Link prognoosis, et selle aasta jooksul võib ehitustööliste arv väheneda 28 000-le, mis tähendaks töökoha kaotust rohkem kui 3000 ehitajale. Detsembris töötas Eestis ehitustöödel kokku 31 400 inimest.

ASi EMV juhatuse esimees Jaanus Otsa ütles, et ehitusfirmast on viimase poole aasta jooksul lahkunud 231 inimest.

«Ei saa öelda, et kõik nad koondati,» lausus Otsa. «Oleme kulud kontrolli alla võtnud ning vaatame hoolikalt, keda tööle jätame või tööle võtame.»

ASi Harju Ehitus juhatuse esimees Aare Neudorf rääkis, et ettevõte on juba alustanud nõrgemate tööliste väljavahetamist kvaliteetsemate vastu. «Oleme reegleid palju karmistanud, mänguruumi kaadrivalikul palju pole,» lisas Neudorf.

«Võimalik, et Harju Ehituse käive jääb tänavu 50 miljoni krooni piiresse,» lausus Neudorf.

Harju Ehituse eelmise aasta käive oli 109 miljonit krooni.

Veebruaris mõned nädalad tööta olnud ASi A.R.G. Ehitus töötaja Rainer ütles, et sellised nädalad, kui tööd pole, viivad tema elu täiesti rütmist välja. «See segab ju normaalset perekonnaelu, kui mingi aeg tööd pole, järgmine kuu tuleb jälle kokkuhoidlikumalt kuidagi toime tulla,» rääkis ta.

Hetkel kuum