Peep Sooman • 21. märts 1999 kell 22:00

Prügila ootab rahasüsti

Ettevõtte Kesk- ja Ida-Euroopa osakonna direktor Pascal le Miere ütles, et kõik Jõelähtme uue prügila rajamise konkursil osalevad ettevõtted on tõsiseltvõetavad, mistõttu ONYX ei ole oma võidus kindel. Igatahes peaks meie pakkumine vastama kõikidele normidele, sõnas ta.

Le Miere' kinnitusel kavatsetakse uue prügila juures kasutada kohalikku tööjõudu, umbes 20 inimest.

Konkursil Soome jäätmekäitlusfirma Tekra OY partnerina osaleva Ragn Sells Eesti ASi tegevdirektor Rein Leipalu ei osanud ennustada konkursi võitjat. «Kõik osalejad oskavad teha head pakkumused, meie trumbiks on see, et oleme turul tuntud, me tunneme turgu ning kõigile on selge, et me ei kao kuhugi ära,» seletas Leipalu.

Reede oli viimane päev, mil Tallinna Prügila AS vaatas üle konkursil esindatute projekte, mistõttu Tallinna Prügila ASist kommentaari saada ei õnnestunud. «Läbirääkimised on veel pooleli,» kinnitati linnale kuuluvast ettevõttest.

Kuu aja jooksul peab Tallinna Prügila ASi nõukogu otsustama prügimäe rajamiseks korraldatud konkursi võitja ja Tallinna linnavalitsus kinnitab nõukogu otsuse mais.

ASi Tallinna Prügila strateegilise investori konkursile laekus veebruaris lõppenud tähtajaks neli lõplikku pakkumust. Peale ONYXi osales konkursil SKP Recycling AG & Co Saksast, YIT Corporation ning Tekra OY Soomest, millest viimane on Eestis tegutseva prügifirma Ragn Sells Eesti ASi partner.

Uue prügila rajamiseks asutatud Tallinna Prügila ASi aktsiatest jääb 35% Tallinna linnale ja 65% müüakse strateegilisele investorile. Prügila rajatakse Tallinnast 20 km kaugusele Jõelähtme valda.

Hetkel kuum