22 märts 1999

Postimehe kontsern avaldab kahjumi mais

Kontserni väljaannete haldamiseks moodustatud aktsiaseltsi Eesti Meedia juhataja Mart Kadastik ütles, et avaldab grupi konsolideeritud kahjumi, sest ettevõtte omanik on börsiettevõte.

Seoses sellega ei avalikusta Postimehe grupp eelmise aasta tulemusi enneaegselt, lisas Kadastik.

Eesti Meedia eelmise aasta üheksa kuu kahjum ulatus 18 miljoni kroonini, millest enamiku andsid Postimees ja Sõnumileht.

Kõik kontserni kuuluvad maakondlikud ajalehed on Kadastiku kinnitusel kasumis. Kasumis on ka ajakirjad Kroonika ja Kodukiri ning Pere ja Kodu, Stiil ja Eesti Naine.

Kahjumit toovad kontsernile ajakirjad Tervis, Stiina ja Luup.

Kadastik kinnitas, et grupi mulluse kahjumi suurusjärk ei ulatu 54 miljoni kroonini, nagu kirjutas Eesti Ekspress.

Eesti Meedia gruppi kuuluvad Postimees, Sõnumileht, paljud maakonnalehed ja ajakirjad. Grupp pole enne Schibstedi saamist suuromanikuks oma täpseid majandustulemusi avalikustanud.

Norra meediakontsern Schibsted ASA kontrollib 92,5 protsenti Postimehe väljaannete aktsiaist alates mullu augustist.

Seoses suurte ümberstruktureerimiskulude ja investeeringutega vähenes mullu ka Schibstedi kasum, olles 269 miljonit Norra krooni ehk ligi 498 miljonit Eesti krooni.

1997. aastal oli Schibstedi kasum 728,2 miljonit Norra krooni ehk ligi 1,5 miljardit Eesti krooni.

Schibsted on Põhjamaade suurimaid meediakontserne, millele kuuluvad Norra suurimad ajalehed Verdens Gang ja Aftenposten, Rootsi ja ühtlasi Skandinaavia suurim leht Aftonbladet ning päevaleht Svenska Dagbladet, mitu telekanalit, filmi- ja videofirmad. Schibsted on osanik ka Eesti telekanalis Kanal 2.

Autor: BNS

Hetkel kuum