Andres Reimer • 25. märts 1999 kell 22:00

Rootsi firma loob tehase

Berifors AB Eesti projekti juht Sten Mogard ütles, et kui tootmine käivitub tõrgeteta ja tellijaid rahuldab Eesti toodangu kvaliteet, siis laiendab kontsern tootmist. Ta rääkis, et suurema tehase käikulaskmine võib päevakorda tõusta lähema kolme aasta jooksul.

USA kontsernile Stoneridge Inc kuuluv Berifors õpetab praegu Rootsis välja ettevõtte 12 töötajat, et alates 12. aprillist valmistada iga kuu 3200 mootori elektri jaotamise keskust traktoritehastele Austrias ja Inglismaal.

Eesti välisinvesteeringute agentuuri direktori Agu Remmelgu sõnul näitab Beriforsi investeering, et välisinvestorite huvi Eesti vastu on hoolimata majanduskasvu pidurdumisest säilinud.

Beriforsi investeeringu puhul on vaatamata investeeringu väiksusele eriti oluline, et luuakse uusi kõrge kvalifikatsiooniga töökohti perspektiivikas elektroonikasektoris, lisas Remmelg.

Mullu sügisel teatas Sten Mogard Eesti investeeringute ja kaubanduse arendamise sihtasutusele, et Berifors kavatseb tehase käikulaskmise esimeses etapis investeerida kuni 25 mln krooni ning anda tööd kuni 20 inimesele.

Mootorite elektrijaotamise süsteem on elektronskeem, mis jagab akumulaatorist ja generaatorist pärit elektrivoolu masina elektritarvitajate vahel elektrooniliselt.

Stoneridge Inc grupis, kuhu Berifors kuulub, töötab ligi 3500 inimest. Firma aastane käive on ligi 5,6 mld krooni.

Hetkel kuum