28. märts 1999 kell 22:00

Q GSM edestas Radiolinjat

Q GSMi eelmise aasta käive oli 7 mln krooni suurem ja kahjum 8 mln krooni väiksem kui märksa kauem turul olnud Radiolinjal.

Q GSMi kaubamärki kasutava ASi Ritabell juhatuse esimees Toomas Peek ütles, et peab eelmise aasta majandustulemust normaalseks. «Firma ressursse koormasid omaniku vahetusest tingitud kulutused ning kohtuasjad Eesti Telefoni vastu,» lausus Peek. Tema sõnul loodab Q GSM kasumisse jõuda käesoleva aasta lõpuks.

Radiolinja Eesti (RLE) turundusdirektor Andrus Hiiepuu leidis, et Q GSMi tulemusele on mõju avaldanud soodne võrkude ühendamise leping Eesti Telefoniga.

«Kui need numbrid vastavad tõele, siis õnnitleme Ritabelli soodsa lepingu puhul,» kommenteeris Hiiepuu konkurendi tulemust. Tema sõnul oli RLE tänu ebavõrdsele lepingule turul selgelt halvimas olukorras. Hiiepuu märkis, et RLE pole tasuta telefone jaganud ega kavatse oma müügistrateegiat muuta.

«Firma eelmise aasta majandustulemused ei ole vastuolus RLE äriplaaniga,» kinnitas Hiiepuu.

Mobiilside turuliidri Eesti Mobiiltelefoni pressiesindaja Jüri Kriisemann ütles, et ei soovi konkurentide majandustulemusi kommenteerida.

Radiolinja alustas Eestis mobiilsideteenuse pakkumist 1994. aasta kevadel, Q GSM tuli turule kolm aastat hiljem. Eelmise aasta lõpu seisuga oli firmadel kliente vastavalt 51 000 ja 45 000.

Autor: Henrik Ilves

Hetkel kuum