Viktoria Korpan • 28. märts 1999 kell 22:00

Taksosõidu tariifid bensiini hinna tõusuga veel kaasa ei lähe

«Meie kulud lähevad suuremaks, aga hinda tõsta me ei kavatse,» ütles ASi Linnatakso tegevjuht Jaan Härms reedel. Tema sõnul peab bensiiniliitri hind tõusma üle 8 krooni, et taksofirmad kaaluksid tariifide tõstmist. Praegu maksab bensiini 95E liiter sõltuvalt tanklast 6,85--6,90 krooni.

Viimati tõstis Linnatakso veotariifi detsembris, hind kerkis 4,90 kroonilt 6 kroonile. Härmsi väitel ei mõjuta Linnataksot ka aprillis tõstetavad mootorsõidukite aktsiisimäärad, sest enamik ettevõtte kasutatavaid autosid on uued.

Tulika Takso tegevjuht Madis Lind ütles, et Tulika Takso ei ole hetkel otsust hinnatõusuks teinud. Lind sõnas, et kui bensiini hind tõuseb 7 krooni tasemele, siis hakkab Tulika hinnatõusu arutama.

Samas ennustas Lind, et taksoturul ei tule kiiret hinnatõusu, sest konkurents on tugev ja taksofirmad jälgivad üksteist kiivalt. «Tahaks näha, kes julgeb esimesena hinda tõsta,» märkis Lind.

OÜ VIP Takso tegevjuhi Tiit Isopi sõnul ei mõjuta praegune bensiini hinna tõus taksotariife oluliselt ja muutusi on oodata ainult siis, kui hind tõuseb prognoositavale tasemele -- 7,40 krooni.

«Tugeva konkurentsi tingimustes ei reageeri turg kiiresti,» kinnitas Isop.

Hetkel kuum