29 märts 1999

Uus krediidiasutuste seadus pettusekindlam

Eesti Panga infoosakonna asejuhataja Kaja Kell ütles, uus seadus on selgem, täpsem ja rangem. «Samas ootame kõik üldist finantsturgu hõlmavat raamseadust,» sõnas ta.

Kell ütles, et uus krediidiasutuste seadus sätestab täpselt, et avalikkuselt on hoiuseid õigus vastu võtta ainult krediidiasutustel.

Ta lisas, et uus seadus sätestab ka, et hoiusete vastuvõtmist ei loeta rikkumiseks, kui see on reguleeritud muude õigusaktidega ning on riikliku järelevalve all.

Kell ütles, et reageerimine litsentseerimata laenukontorite tegevusele muutub edaspidi lihtsamaks. Praegu kehtivate seaduste kohaselt on see aeganõudev ja vaevaline, selgitas ta.

«Samas, kui leidub endiselt inimesi, kes loodavad ratsa rikkaks saada, leidub ka seaduse ärakasutajaid,» ütles Kell.

Viimaste aastate jooksul on mitmed laenukontorid krediidiasutuste seaduses esinevaid auke ära kasutades paljudelt lihtsameelsetelt raha laenanud ning selle tagastamata jätnud.

Nii näiteks laenas kasutatud sõiduautodega kauplev Tartu firma EAG Autokeskus 7--8% suurust igakuist intressi pakkudes ligi tuhandelt eraisikult kokku 15 mln krooni, kuid ei suutnud võlgu tasuda.

Autor: BNS

Hetkel kuum