Tõnis Oja • 30. märts 1999 kell 22:00

Dow lõpetas 10 000 punktiga

Eile liikusid tähtsamate valuutade kursid ilma kindla suunata. Euro tugevnes veidi dollari suhtes pärast seda, kui Venemaalt kostis signaale Kosovo kriisi peatse normaliseerumise võimaluse kohta. Lootused on siiski nõrgad ning valuutaturgude tähelepanu pöördus taas Euroopa rahaliidu fundamentaalnäitajatele, mis pole ühisrahale soodsad.

Wall Streetil lõpetas Dow Jonesi tööstuskeskmine esmaspäeval kauplemispäeva esmakordselt ülalpool 10 000 punkti taset. New Yorgi börsi sulgemise ajaks oli Dow kerkinud 184,54 punkti ehk 1,88% võrra 10 006,78 punktini. Tõusvad aktsiahinnad suurendavad nõudlust dollarite järele. Taas hakkab Ühendriikidesse voolama ka Jaapani investorite raha, mis kapitali repatrieerumise tulemusena liikus vahepeal Tokio börsile. Täna on Jaapani finantsaasta viimane päev ning ettevõtete bilansi parandamiseks vajalikud jeenipõhjased väärtpaberid on hakanud oma veetlust kaotama.

Sahinad käisid ka USA ja Euroopa intressimäärade erinevuse suurenemise kohta. Eile alanud Fedi vabaturukomitee võib täna kergitada intressimäärasid. Laialdast toetuspinda see arvamus pole siiski leidnud. Eile õhtul oli dollari kurss 14,5920 krooni.

Hetkel kuum