Toomas Truuverk • 30. märts 1999 kell 22:00

Kauplemishuvi on kadunud

Olulist elavnemist Tallinna börsil ei olnud märgata ka nädala teisel päeval. Investorite huvi kauplemise vastu on jätkuvalt väike, mille kinnitusena registreeriti börsisüsteemis eile vaid 150 tehingut 10,82 miljoni kroonise kogukäibega. Äripäeva indeks jäi loius kauplemises peaaegu muutumatuks ning sulgus börsipäeva lõpus 340,54 punktil (päevaga -0,07%)

Märkimisväärne on siiski, et vaatamata väikesele kogukäibele saavutas rohkem kui miljonikroonise päevakäibe koguni 6 väärtpaberit. Enimkaubeldud olid veidi üle 2 miljoni kroonise päevakäibega Ühispanga ja Telekomi aktsia. Tehingute arvult oli 26 tehinguga enimkaubeldud Hansapanga aktsia.

Investorite tähelepanu leidis eile taas Merko Ehituse aktsia, mille hind kerkis korraliku 1,85 miljoni kroonise käibe juures 11,35%. Merko Ehituse kohta ühtegi uudist eile ei avaldatud ja seetõttu on selline kauplemishuvi üpris selgusetu. Enamik tehingutest tehti suuremate pakkidena, kus omanikku vahetasid mitme tuhande aktsialised kogused. Sellest paistab välja mõne suurema investori tegevus, kelle motiive on hetkel väga raske aimata.

Vaatamata pankade intressitasemete alandamisele ja üldise majanduskeskkonna paranemisele pole ehitusturul seni loodetud positiivseid märke veel ilmnenud ja suur osa ehitusfirmadest sipleb jätkuvalt suuremates või väiksemates raskustes.

Täna on päev, mil börsi nõuete kohaselt peavad olema avalikustatud ettevõtte möödunud aasta majandustulemused. Kommentaari kirjutamise hetkel ei olnud sellega veel hakkama saanud Eesti Telekom, ASA Kindlustus, Leks Kindlustus, Baltika, EMV, Kalev ja Rakvere lihakombinaat. Seega võib tänaseks oodata suurt majandustulemuste sadu. Põnevamad peaksid siinjuures olema kindlustusseltside, Kalevi ja Rakvere LK tulemused.

Eile avaldas eelmise aasta majandusaruande Tallinna farmaatsiatehas. Midagi meeldivat seal polnud -- ärikulud ületasid äritulusid ca 2 korda ehk 80,65 mln kr võrra.

Hetkel kuum