Silva Männik • 30. märts 1999 kell 22:00

Pankrot ohustab Polarise litsentse

ERA Panga pankroti väljakuulutamise korral nõuab inspektsioon Polariselt ERA Pangas olevate 13 miljoni kroonini ulatuvate deposiitide kohest mahakandmist seltside bilansist, misjärel ei pruugi nende reservid enam kindlustusseaduse nõuete kohaselt kaetud olla.

See sunnib litsentsikomisjoni tegevuslitsentsi ära võtma ning kindlustusportfell püütakse teistele kindlustusseltsidele üle anda. «Sellisel juhul on tõenäoline, et portfell antakse senistele kosilastele lihtsalt üle ja kliendid ei kaota midagi,» rääkis Tropp.

Tropp ütles, et inimeste pikaajalisi sääste sisaldava elukindlustuse portfelli üleandmine on kindlustusinspektsioonile esmatähtis. «Rahasummad, mis on võimalik elukindlustuses kaotada, on võrdsed juba pankades olevate säästudega,» põhjendas ta. «Varakindlustuses kaduma minna võivad mõne tuhande kroonised preemiad ei too kaasa niisuguseid pööramatuid tagajärgi kui see, kui inimene kaotab vanaduseks korjatud säästud.»

Varakindlustusseltsi liikluskindlustuse portfelli koos kattevaraga võtab teiste huviliste puudumisel üle liikluskindlustuse fond, kes hüvitab tekkinud kahjud.

Polaris-Varal kehtib praegu 31 500 ning Polaris-Elul 12 900 lepingut, mis on võrreldes eelmise aastaga mõne tuhande võrra rohkem.

Hetkel kuum