Sirje Niitra • 4. aprill 1999 kell 22:00

Norma Grupp kandis suurt kahjumit

Norma Grupi juhatus teeb ettevõtte aktsionäride üldkoosolekule ettepaneku katta kahjum 47 miljoni krooni ulatuses reservide ja 87 miljoni krooni eest eelmiste perioodide jaotamata kasumist.

Norma Grupi omakapital pärast kahjumi mahaarvamist on 232 miljonit krooni. Norma Grupi ettevõtetest oli eelmisel aastal ainsana arvestatavas kasumis autode turvavööde tootja AS Norma.

Norma maksis eelmisel aastal 50 protsendi aktsiate omanikule Norma Grupile 53 miljonit krooni dividendideks. Tänavu maksab Norma eelmise aasta kasumi pealt suuromanikule 19,8 miljonit krooni.

Norma Grupi juhatuse esimees Toomas Tamsar ütles neljapäeval, et Norma kasum oli selline, mis võimaldas maksta enamiku kasumist dividendideks.

«Ettevõttel polnud vajadust omaniku raha rohkem sees hoida,» märkis ta.

Varem on Tamsar öelnud, et Norma Grupp kasutab saadud omanikutulu oma kohustuste vähendamiseks ja investeeringuiks.

Norma Grupil on praegu kohustusi 95 miljoni krooni eest.

Tamsari sõnul põhjustasid Norma Grupi eelmise aasta suure puudujäägi väärtpaberikahjumid ja üldine madalseis finantsturgudel.

Kahjumis oli ka Norma Grupile kuuluv jäätisevabrik Balbiino. Tamsar avaldas lootust, et Balbiino jõuab sellel aastal kasumisse.

Norma Gruppi kuuluvad aktsiaseltsid Norma, Balbiino, Almeko Profiil, Kitman, Hobujaama Kinnisvara ja E-Investeeringu Grupp.

Hetkel kuum