6 aprill 1999

Tallinn lapib maanteid ja tänavaid 160 miljoni krooni eest

Tallinna abilinnapea Sergei Kulakov ütles eile, et tänavusteks teedeehitusteks kulutatakse 126 mln ning kapitaalremondiks 33 mln krooni. 5 mln krooni eraldatakse jalgrattateede ehituseks. Kulakovi sõnul on teede täielikuks remontimiseks vaja kolm korda suuremat summat.

Tänavatööde teostaja Tallinna Teede AS peab ettevõtte juhatuse esimehe Tiit Padari sõnul linnateede remontimiseks praegu läbirääkimisi töödemahu ja hindade osas ASidega Eesti Rannaehitus, REVO NT ja Talter. Alltöövõtjate vahel jaotatakse aprilli- ja maikuu teeremondiks ligi 3 mln krooni. Partnerid selguvad 12. aprillil.

ASi Talter juhi Aleksander Nobeli sõnul moodustab alltööhange firma neljamiljonilisest käibest vaid ligi 5%. Eelnevatel aastatel on Tallinna teede jooksva remondi maht olnud meie ettevõttel 0,5 mln krooni ringis, lisas Nobel.

Padari sõnul on Tallinna tänavad ennast sisuliselt ammendanud. Peamagistraalideks on muutunud kunagised kõrvaltänavad, mille asfaltkatte all olev muldpinnas ja õhuke kruusakiht ei pea masinate koormusele vastu. Puudub sadevete äravoolusüsteem ja kasutatakse mittekvaliteetset kattematerjali, mille tõttu lagunevad teed kiiresti, põhjendas Padar.

Tallinna selle aasta eelistused on korda teha Pärnu maantee ja Liivalaia tänava osa, ehitada kolm uut ja remontida koos aluskatte ümbertegemisega ligi poolsada bussipeatust ning suurendada invamahasõidukohtade arvu.

Kulakovi sõnul on enne suveüritusi planeeritud parandada vanalinnapäevade ja laulupeoga seotud teed. Kalevi suursõidu juubeliürituse puhuks kavandatud Pirita ringraja remondi maksumuseks kujuneb ligi 7 mln krooni. Avariiohtlike teede lappimine lõpetatakse mai jooksul.

Autor: Anu Jürisson

Hetkel kuum