6 aprill 1999

Võimas tolmuimeja imeb märga ja kuiva prahti

Kodutolmuimejast mitu korda võimsamad tööstuslikud tolmuimejad saavad hakkama nii kuiva kui ka märja ehitusprahiga ja on laenutusfirmades küllaltki minev artikkel. Tolmuimeja on abiks lihvimis- ja puurimistöödel tekkiva tolmu ja prügi koristamisel või märgunud prahi kõrvaldamisel.

Kõik laenutatavad tolmuimejad vajavad tööks 220 V toitepinget. Uued tolmuimejad maksavad olenevalt võimsusest 3000--20 000 ja kasutatud 1000--3000 krooni.

Tolmuimejat laenutades tuleb kliendil täpselt kirjeldada, kui suurt ja mis laadi prügi ta sellega koristada kavatseb, sest mõned tolmuimejad on ette nähtud vaid kuiva prügi imemiseks, teised aga imevad nii kuiva kui ka märga prahti. Käsitööriistade abrasiivse tolmu kogumiseks näiteks vajab tolmuimeja spetsiaalset tolmukotti.

Tolmuimeja tööks vajalik tolmukott tuleb reeglina juurde osta, samas sisaldab mitmes firmas esimese päeva rendihind ka ühe tolmukoti maksumust.

Tolmuimejate laenutamise suurim probleem on puhastamata masina tagastamine, kuigi renditingimused nõuavad tolmukoti vahetamist ja seadme tagastamist puhtalt. Määrdunud tolmuimeja puhastab rendifirma kliendi kulul.

Hetkel kuum