Kadi Heinsalu • 8. aprill 1999 kell 22:00

Riigil on 2000 vaba ametikohta

Rahandusminister Siim Kallas ütles, et üks võimalus riigieelarve kulutusi kärpida on võtta riigiasutustelt tagasi kasutamata palgafond. Rahandusministeerium ei ole hakanud sellest tulenevat kokkuhoidu arvutama. Arvestuslikult annaks vakantsete kohtade kaotamise arvelt kokku hoida kuni 89 miljonit krooni, võttes aluseks riigiteenistujate tänavuse keskmise astmepalga -- 3727 krooni kuus.

«Minu arvates ei saa vakantsi arvel kulutusi kokku tõmmata, sest paljud ametikohad on praeguseks täidetud või täidetakse peagi,» rääkis rahandusministeeriumi riigivalitsemise asutuste arendusosakonna juhataja Taavi Veskimägi. Tema sõnul jagati tänavu esimest korda riigiasutustele palgafondi mitte teoreetiliste koosseisude, vaid komplekteeritud töökohtade järgi.

Rahandusministeeriumi avalike suhete büroo juhataja Aili Ohlau sõnul nende majas täitmata 13 ametikohta, millest kuuele otsitakse kiiremas korras inimesi, ka ülejäänud ametikohtadele on kavas sel aastal inimesed leida. «Meil hetkel küll kohti vähendada ei saa,» lisas Ohlau.

Politseiametist ei õnnestunud eile pressiesindaja suure töökoormuse tõttu infot saada.

Taavi Veskimägi rahandusministeeriumist ütles, et ministeerium tahab juuni lõpuks teha riigitöötajate osas uue revisjoni, selgitades, kui palju ametikohti on komplekteeritud.

Majandusministeeriumis lõppes eile konkurss kaheksa uue peaspetsialisti leidmiseks majandusarengu, tööstuse ja kaubandusosakonda. Ministeeriumi personalitalituse juhataja asendaja Ellen Kuusiku sõnul valitseb töö vastu suur huvi -- näiteks kandideerib 17 inimest ühele väliskaubanduse arengu talituse peaspetsialisti ametikohale, 15 inimest aga kahele majandusanalüüsi talituse ametikohale. Kuusik lisas, et kõik viimased konkursid on olnud osavõtjaterohked, ehkki paljud kandidaadid kujutavad ette poolteist korda suuremat palka, kui ametikoht võimaldab.

Uusi ametnikke võetakse majandusministeeriumisse tööle sama palju, kui aasta alguses struktuurimuutuste reformiga ära koondati, lisas Kuusik. Peaspetsialisti palk on 2580--5480 krooni, kuid maksimummäära ei hakka uutest keegi saama, märkis ta.

Kuusiku sõnul on majandusministeeriumis pärast seda vaid üks-kaks vakantset ametikohta, lisaks mõned ajutiselt vabad ametid, mille arvel suurt raha kokku ei hoia.

Hetkel kuum