11. aprill 1999 kell 22:00

Personaliotsingu andmebaase kasutatakse halvasti

Praegu tellitakse personali vahendusfirmadest valdavalt müügiinimesi -- müüjaid ja müügimehi, ning oskustöötajaid -- treialeid, keevitajaid, kokki jt. Tunduvalt harvem tellivad ettevõtted tippspetsialiste.

Koondamishirmus satub andmebaasi häid finantstöötajaid. Näiteks on andmebaasidesse lisandunud pankadest projektijuhte, analüütikuid ja raamatupidajaid.

Nendel inimestel on hea ülevaade Eesti majanduse hetkeseisust ja oskus paremini hinnata ettevõtte majandusnäitajaid. Kahjuks on firmades selle tööjõu järele nõudlus vähene.

Ettevõtted püüavad majanduslanguse tingimustes oma jõududega hakkama saada ja hoiavad raha kokku kogenud spetsialistide arvel. Pigem saab tööd kaks-kolm «odavat» spetsialisti kui üks tipptöötaja.

Nii võtavad uut tipptööjõudu vaid vähesed julgemad ja praeguses majandusolukorras hästi orienteeruvad ettevõtted.

Tegelikult suudaks ettevõte professionaalsete tippspetsialistide abiga ennetada juhtimisvigu ning kiiremini ja valutumalt väljuda majandusraskustest.

Ettevõte, kes täna on edukas, ei pruugi seda homme olla. Seepärast tuleks praegu enam investeerida heade erialaste teadmiste ja kogemustega tippspetsialisti. Seda peaks kindlasti arvestama tööstus.

Autor: Paavo Kipp

Hetkel kuum