12. aprill 1999 kell 22:00

Hansapank põhjendas HTASi aktsiate äravõtmist

«Nad (Hansapank) väitsid, et tegemist oli hädaolukorraga, kui aktsiad HTASi arvelt ära tõsteti,» ütles Glikman, lisades, et isikutegevuse vastu ei saa hädaolukorda olla. «Hädaolukord on siis, kui lüüa korteri uks maha, sest seal on veeuputus,» sõnas ta. Glikman ütles, et enne ei olnud Hansapangal mingist hädaolukorrast juttu, see tuli alles nüüd kõigi üllatuseks välja.

Advokaadibüroo Raidla ja Partnerid vandeadvokaat Raino Paron, kes koos Jüri Raidlaga Hansapanka esindab, ütles, et tema ei saa aru, millele Glikman tugineb, öeldes, et isikutegevuse vastu ei saa hädaseisundit olla. Igatahes kohtupraktikale ja kehtivale seadusele ei saa Glikman oma väitega tugineda, lausus Paron. Ta nentis, et kui Hansapangal poleks lootust seda kohtulugu võita, siis poleks sellega mõtet nii pikalt tegeleda. «Praegu ei ole muud teha kui oodata kohtuistungi päevani,» lisas Paron.

HTASi hagi Hansapanga vastu seisneb asjaolus, et HTAS ei saanud osaleda Hoiupanga aktsionäride üldkoosolekul, kui otsustati ühinemine Hansapangaga. HTASi aktsiad oli Hoiupank tõstnud enda arvele ja kandnud need tagasi alles pärast üldkoosoleku toimumist.

HTASile kuulus 1,5 mln Hoiupanga aktsiat, mis moodustasid 7,7% panga aktsiakapitalist. Algselt Hoiupanga juhtidele, ka juhatuse toonasele esimehele Olari Taalile kuulunud HTASi aktsiad omandas pärast Daiwa skandaali Hoiupanga jurist Marcel Vichmann.

Vaidlusalused aktsiad on Daiwa skandaaliga seotud Hoiupanga 1997. a sügisel tehtud aktsiaemissiooniga ja seadusevastase optsioonilepinguga. HTASi ja Hansapanga kohtuistung tuleb 14. mail.

Autor: Sten A. Hankewitz

Hetkel kuum