13. aprill 1999 kell 22:00

Juchnewitsch pole lahkumisnõuet saanud

Eesti Raudtee avalike suhete juht kinnitas, et Juchnewitsch pole saanud ministrilt lahkumist nõudvat ettepanekut. Juchnewitsch ei soovinud ise eile sellel teemal rääkida.

Esmaspäeval ei välistanud Toivo Jürgenson, et paljud teede- ja sideministeeriumi valitsemisalas olevate riigiettevõtete juhtkonnad vajavad läbipaistvuse huvides kaadrivahetust. Ettevõtte juhi vallandamine pole eesmärk omaette, oluline on, milline on protsessi sisu, rääkis Jürgenson esmaspäeval ajakirjanikele.

Ministeeriumi haldusalas olevate ettevõtete nõukogude liikmete väljavahetamise eesmärk on muuta firmade rahastamine ja raha kasutamine läbipaistvamaks.

«Hoidku saatus selle eest, et sellist laviini rohkem ei tuleks,» märkis Jürgenson, viidates Tallinna Sadama juhi Enn Sarapi reaktsioonile ettepaneku suhtes amet maha panna.

Jürgenson ei piirdu ministeeriumi haldusalas olevate ettevõtete ülevaatamisel ainult kaadrivahetustega Tallinna Sadamas, ütles varem ministeeriumi pressiesindaja.

Peamised vaidlused üle miljardi kroonise aastakäibega Eesti Raudtee ümber on käinud pikaks veninud kaubavedude erastamise üle. Riigikogu eelmine koosseis võttis viimasel tööpäeval vastu otsuse eelnõu, mis delegeerib raudteevedude erastamise korraldamise erastamisagentuurile.

Otsuse üks autoreid ja algatajaid oli praegune teede- ja sideminister Jürgenson, kes märkis toona, et Eesti Raudtee kui infrastruktuuri erastamisel tuleb vältida otsuste tegemist kabinetivaikuses.

Eesti Raudtee vajab mõne aasta jooksul ligi 6 mld krooni investeeringuid, mida riik pole võimeline tegema.

Autor: BNS

Hetkel kuum