14. aprill 1999 kell 22:00

Arsi Koogi tegevust jälgib aadliperekond

- valminud: 1993

- kirjutuslaud: Restor

- kapid: Santor

- maksumus: 100 000 krooni

Restor peadirektori Arsi Koogi kabineti seinad on näinud mõõgavõitlust ja mõnikord kostub juhikabinetti kummitava munga samme.

Keskaegse kaupmehemaja vanuseks, kus töötab ehitusfirma Restor kontor, loetakse seitse sajandit. Mõned sajandid tagasi kolis majja auväärne Hoekide perekond, kelle tumedas koloriidis tõsised portreed nüüd direktorikabineti paekiviseina ehivad.

Ruum jaguneb kaheks tsooniks. Ühel poolel massiivne tumedast tammest nahkne diivanikomplekt, teisel poolel moodne tumesinine mööbel Arsi Koogi enda jooniste järgi meisterdatud töölauaga. Vaadet kunagisele aadlike iluaiale varjavad hallid kardinad.

Kapitaalselt pole kabineti sisemuses midagi ümber ehitatud, vaid nõukogudeaegse remondi alt välja puhastatud ja kohendatud. Ruumi ajalugu ja arhitektuur muudab iga ümberkorralduse keeruliseks.

kabineti töötaja | arsikook | Arsi Kook | Restori peadirektor

Olen siin kabinetis töötanud viisteist aastat. See pole tüüpiline tänapäeva büroo. Siin on oma hingus ja legendid.

Praeguse ilme sai kabinet kuus aastat tagasi. Siis olid võimalused head mööblit leida palju väiksemad kui nüüd. Me pole võtnud endale eesmärgiks ainult antiiki matkida.

Oleme kabineti kujundanud kaasaegseks töökeskkonnaks. Mulle on väga tähtis, et tööruum oleks mugav. Antiikne laud võib küll mõnesse olukorda sobida, aga igapäevaseks töötegemiseks oleks ta ebamugav.

Enim meeldib mulle oma kabineti kivisein. Mugav oleks see cyproc'iga üle lüüa. Ent siis oleks kabineti meeleolu hoopis teistsugune. Mulle ei meeldi ühetaolised eurovaimustuses valminud kabinetid.

sisearhitekt | helieensalu | Heli Eensalu | Restori sisearhitekt

Ma ei saa tellijale oma tahet peale suruda, ent siin kabinetis on ikka osa asju, mis meeldivad meile mõlemale ka.

Kindlasti pole siinne sisekujundus parim, ent sellise maja puhul tuleb mõne idee teostamatusega leppida. Tegelikult on see ju uhke ruum.

Me pole taotlenud kabinetis täiesti ühtset stiili. Pigem on tegu kahe poole kontrastiga: soojades värvides diivan ja toolid nõudsid enda vastandiks karget, kergena mõjuvat, kainet ja õhku toovat sinist töökoha poolt. Hele töölaud kontrastiks tumedast tammest diivanile ja tugitoolidele. Nüüd ei kujuta seda kabinetti muu kombinatsiooniga enam ettegi.

Paeseinal eksponeeritud maale annab muuseumidestki otsida.

Arsi Kook tunneb end aadlipere pilkude all mugavalt.

Hetkel kuum