Viktoria Korpan • 14. aprill 1999 kell 22:00

Kohila paberivabriku vara müüki

Kohila paberivabriku pankrotihaldur Andres Alaver ütles, et pankrotivara läheb tervikuna müüki ja pakkumusi oodatakse kuni 10. maini. Paberivabrikul on võlgu kokku umbes 42 miljoni krooni eest.

Suurima võlausaldaja Ühispanga nõue Kohila paberivabriku vastu on 28 miljonit krooni. Ühispanga riskikapitali osakonna juhataja Guido Gritsenko ei soovinud eile kommenteerida, kas Kohila paberivabrikule antud laen on provisjoneeritud. Ühispanga laenu pandiks olid tööstushooned, seadmed ja maa.

Maksuamet nõuab vabrikult tasumata makse 7,5 miljoni krooni eest ja erastamisagentuuri pandiga tagatud nõue ületab 2 miljonit krooni.

Kohila paberivabrikus töötab praegu sada inimest, kes tegelevad paberi töötlemisega. Vihikute, kaustikute ja muude koolitarvete tootmine on Kohila paberivabriku direktori Riho Pihlapuu sõnul majanduslikult efektiivne ja tulus.

Kohila paberivabriku pankroti tingis ebaõnnestunud investeering paberimasinasse, mis pole töötanud juba kaks aastat.

Kohila paberivabrikuga samal territooriumil asuva Walki Paberisto ASi haldusjuht Milvi Vanem peab üheks Kohila paberivabriku pankrotti mineku põhjuseks Venemaa turu kadumist.

«Vene ajal ei olnud turustamisega probleeme, oli probleem toota,» rääkis Vanem. «Nüüd on vastupidi.»

«Kasumiga, mida Kohila paberivabrik vihikute müügist saab, suudavad nad tasuda ainult pangalaenu protsendid,» lausus Vanem.

Kohila alevivanema Tarmo Petersoni sõnul on Kohilas peale kahe paberitööstusettevõtte ka puidutööstus.

Koos gümnaasiumiga tagavad tööstusettevõtted Kohilas töö umbes neljasajale inimesele.

Hetkel kuum