Peep Sooman • 14. aprill 1999 kell 22:00

Viking Motors tahab hakata Opeleid paremini müüma

Opeli autode müügiga tegeleva Baltmotorsi tegevdirektor Ants Kulgevee tunnistas eile läbirääkimisi Saabi ja Jaguari müüva Viking Motorsiga ning firma võlausaldaja Ühispangaga. Läbirääkimised lõpevad täna või homme, kinnitas ta.

Kulgevee ei soovinud avalikustada hinda, mida Viking Motors on nõus Baltmotorsi eest maksma. «Oleneb sellest, kas müüakse terve firma või jäetakse midagi välja,» lausus Kulgevee.

Viking Motorsi juhatuse esimees Üllar Taniberg keeldus eile kommenteerimast läbirääkimiste hetkeseisu. «Kui Viking Motors peaks olema Baltmotorsi ostja, siis Opeli müük jätkub, ainult paremini,» kinnitas Taniberg.

Tanibergi sõnul ei kavatse Viking Motors Baltmotorsi ostu korral hakata Opeli müügisalongides müüma Saabe ja Jaguare.

ASi Eesti Helkama Auto müügijuht Kalle Mihkels ütles, et tema jaoks on arusaamatu, mida võib Viking Motors suurtes võlgades olevale Baltmotorsile ostu korral pakkuda. «Tegelikult on Opel Eestis ülehinnatud,» lausus Mihkels. «Kui Viking Motors saaks tehasest hindu alla kaubelda või vähendada vahendustasu, võib ta siiski edukalt Opelit müüa.»

Ühispanga asepresident Andrus Kimber ütles, et pank ei müü Baltmotorsi võlga uuele omanikule kaasa. Baltmotors sai Ühispangast uue autokeskuse rajamiseks Tammsaare tee pikenduse ääres 25 mln krooni laenu.

Kui Viking Motors ostab Baltmotorsi, tasutakse selle raha eest pangale võlg, lausus Kimber. Ta ei osanud öelda, kas Eesti Päevalehe eilne väide, et pank arestis 12 Baltmotorsi müügiautot, vastab tõele. «See on suhteliselt ebatõenäoline,» sõnas Kimber.

Kinnitamata andmeil on Baltmotorsil laene 34 mln krooni eest. Firma mullune kahjum oli ca miljon krooni.

Hetkel kuum