Kaja Koovit • 15. aprill 1999 kell 22:00

Hansapankur teenib enim

Konkurendid hindavad Hansapanga juhatuse esimehe Indrek Neivelti kuupalgaks vähemalt 100 000 krooni. Hansapanga tundmatuks jääda soovinud juhtivtöötaja sõnul on seda veidi palju pakutud ja tegelik number jääb 80 000 krooni piirimaile.

Hansapanga turukommunikatsiooni- ja suhtekorraldusdirektori Kristi Liiva sõnul võib panga nõukogu esimehe töötasu ulatuda juhatuse esimehe palgani juhul, kui ta osaleb igapäevaselt panga juhtimistegevuses. Liiva ei soostunud täpseid palganumbreid avaldama, väites, et Eesti ühiskond ei ole töötasu suuruse avaldamiseks veel küps.

Ühispanga nõukogu esimees Aare Urm teenib veidi üle 50 000 krooni kuus ehk umbes 10 000 krooni vähem kui juhatuse esimees Ain Hanschmidt.

«See oli minu enda ettepanek, sest presidendil on suurem töökoormus,» lausus Urm eile. Nelja aasta tagusel Ühispanga aktsionäride üldkoosolekul otsustati küll nende tööd tasustada võrdsetel alustel, kuid aja möödudes tuli presidendi palka tõsta ja nõukogu liikmete palgad külmutati.

Eesti Panga suurosalusega Optiva Panga nõukogu esimees Gunnar Kraft ei soostunud aktsionäride üldkoosolekul ka panga väikeomanikele enda ja juhatuse esimehe Härmo Värgi töötasu suurust avaldama.

Optiva Panga turukommunikatsiooni direktor Ranno Pajuri kinnitas eile, et ka pangasiseselt on töötajate palgad salastatud ja üksikisikute palganumbri avaldamine on ebaeetiline. Äripäeva andmetel on Optiva Panga nõukogu esimehe Gunnar Krafti ja juhatuse esimehe Härmo Värgi kuu töötasu 55 000 krooni.

Hansapanga nõukogu liikmete fikseeritud töötasu on 5000 krooni kuus, mis kahekordistub, kui osaletakse nõukogu koosolekutel.

Ühispangas ei sõltunud seni töötasu koosolekutel osalemisest ning nõukogu aseesimehe töötasu oli veidi üle 9000 krooni ja nõukogu liikmetel 1000 krooni võrra madalam. Hiljuti moodustatud hüvituskomiteel on õigus vastavalt nõukogu liikme tööpanusele otsustada, kellele maksta vähem, kellele rohkem, selgitas Urm.

Optiva Panga nõukogu liikmetele otsustasid aktsionärid maksta kümnendiku nõukogu esimehe palgast ehk märtsis 5500 krooni kuus. Ranno Pajuri sõnul töötasu panga juhtimises osalemisest ei sõltu.

Hetkel kuum