20. aprill 1999 kell 22:00

Estline'i investoriks võib olla Briti Sea Containers

Estline'i juhatuse esimees Andres Wehtje ei kinnitanud ega lükanud ümber hiljuti Silja Line'i emafirma enamusaktsiad ostnud Sea Containers'i võimalikku huvi Estline'i vastu.

«Me ei saa kõneluste käiku kommenteerida,» märkis Wehtje.

Wehtje ütles, et investori kaasamise protsess jätkub ettenähtud ajakava kohaselt ja eesmärgini jõudmine võib aega võtta paarist nädalast paari kuuni.

Briti laevandus- ja transpordiala operaatorfirma Sea Containers ostab 51protsendilise osaluse Silja Line'i emafirmas Neptun Maritime, kavatsedes laiendada tegevust Läänemerel.

Sea Containersi möödunud aasta käive oli üle 1,2 miljardi dollari ja bilansimaht umbes 2,3 miljardit dollarit.

Varem on Läänemere suuremad laevafirmad Silja Line, Viking Line ja Hansatee oma huvi Estline'i vastu eitanud.

Sajaprotsendiliselt Eesti Merelaevandusele (EML) kuuluv Estline teatas veebruaris, et alustab strateegilise partneri otsinguid ning on kaasanud nõustajana rahvusvahelise investeerimispanga Chase Manhattan.

EMLi nõukogu esimees Olev Schults on öelnud, et Estline'i pole kavas täielikult maha müüa, eesmärgiks on partneri kaasamine, kes tagaks firma edasise arengu.

Estline'i reisijate arv on pärast 852 elu nõudnud Estonia hukkumist 1994. aastal tõusnud 1995. aasta 196 000 inimeselt 370 000-le 1998. aastal. Estline'ile kuulub järgmise aasta suveni monopoolne Tallinna--Stockholmi liinil opereerimise õigus.

Autor: BNS

Hetkel kuum