25. aprill 1999 kell 22:00

Valitsus pidurdab aktsiisitõusu

Valitsus ei kavatse langetada tubaka-, alkoholi- ja mootorikütuseaktsiisi, vaid tugevdada kontrolli musta turu üle, kinnitas Laar reedel Eesti Raadios.

Laar tunnnistas, et aktsiisid on viimasel kahel aastal järsult tõusnud ja valitsusel on plaan neid mõnda aega mitte tõsta.

Aktsiiside alandamise otsus oleks Laari hinnangul poliitiliselt väär.

Küll aga on kavas alandada mootorsõidukiaktsiisi, mille kinnitamist loodab valitsus veel enne riigikogu suvepuhkust, märkis peaminister.

Aktiiside alandamise asemel on valitsusel kavas tõhustada musta turu kontrolli, luues maksuladude süsteemi.

Laar ei osanud selgitada, milles see seisneb.

Rahandusministeeriumi pressiesindaja ütles, et maksuladusid näevad ette Euroopa Liidu direktiivid ja sellisena on need kavas ka Eestis luua.

Enne konkreetseid ettepanekuid valitsuse tasandil ei soovinud Laar ega rahandusministeerium maksuladude olemust kommenteerida.

Euroopa riikides seisneb maksuladude süsteem selles, et kaupa ei maksustata mitte riiki toomisel, vaid selle maksulaost väljumisel ehk võimalikult lähemal kauba lõpptarbijale.

Maksupoliitika osas on rahandusministeeirumil kavas teha muudatused käibemaksuseadusesse, et viia see kooskõlla maailma kaubandusorganisatsiooni (WTO) nõuetega ning Euroopa Liidu direktiividega.

Käibemaksupettustega on plaanis võidelda maksukohustusluse kontrolli abil. Kardinaalseim muudatus maksupoliitikas on ettevõtte tulumaksu kaotamine ettevõtluse kasumilt.

Autor: BNS

Hetkel kuum